11 Aralık 2014 Perşembe

Sonunda beni de bıktırdınız...


Zaman zaman instagramdan bunları yazmak durumunda kalıyorum. Yazdıkça da birilerini aynı şeyi 1500 defa açıklayacak kadar önemsiyormuş gibi görünüyorum. O yüzden bir defa buraya yazacağım bundan sonra da ig üzerinden bu konuyla ilgili bana yorum yazan biri olursa cevap vermeme hakkımı kullanacağım.

‘’Paylaşananne’’ kimliğim benim iş kimliğim, birilerine örnek olmak için açtığım bir platformun lakabı falan değil. Bu benim özel hayatımı kendime bir lakap takarak paylaştığım bir alan sadece. Burada istersem çocuğumun resmini, istersem kendime göre çocuk gelişimiyle ilgili faydalı bir bilgiyi, istersem kocamla hoş beş yaptığım sofra resimlerini, istersem de arkadaşlarımla zil zurna sarhoş olduğum geceleri paylaşırım.

Kısa ve net :  BURADA NE PAYLAŞTIĞIM KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ.

Takipçi sayımın fazlalaşıyor olması beni mutlu ediyor çünkü her zaman dediğim gibi bir şeyler öğrendiğim anne rakamı artıyor. Aralarda da birilerinin hayatına dokunuyorsam eğer ne mutlu bana. Günde on defa ‘’Siz de sürekli içki resimleri paylaşıyorsunuz!’’, yirmi defa da ‘’Çocuğunuzu çok erken yollamamış mısınız kreşe?’’ başlıklı ,acıtmaya yönelik, yorumları silmek zorunda kalıyorum. Bazılarına cevap veriyorum ki bir sonraki hadsiz ne yorum yapmaması gerektiğini bir anlasın diye. Olmuyor olamıyor! Takipçilere yansıyan üç beş mesajken ben üç yüzüyle uğraşıyorum.

Bu işi gerçekten iş olarak yapan blogger arkadaşlarım, uzaktan tanıdıklarım var. Kayıtsız şartsız hepsi takdir ettiğim çok sevdiğim anneler. Bir defa kendilerine böyle bir yol çizmişler çocuklarıyla ilgilenirken bundan öte takdiri ne kazanabilir? Onlara yapılan can acıtıcı yorumlara da çok kızıyorum ama bir yere kadar neden daha anlayışlı durduklarını anlayabiliyorum; ancak benim böyle bir zorunluluğum da yok çünkü dediğim gibi bunu bir iş olarak yapmıyorum.

Hayat görüşüm, yaşama tarzım, siyasi tarafım, inancım, inanmadıklarım, çocuğuma karşı bakış açım, başka annelere karşı yorumlarım, marka önerilerim, selfielerim, ayakkabı resimlerim, içki sofralarım, alakalı alakasız videolarım bunların hepsi sadece benimle ilgili bir şeyler işte. Sadece beni bağlayan şeyler. Heh! ‘’Sosyal medyaya resim koyuyorsan yorumlara da açık ol’’ diyen çıkarsa şunu da açıkça ifade etmek isterim aynen öyledir, bu sosyal medyadır densizin teki küfür de yazabilir benim isyanım buna değil. Benim isyanım ‘’Sen paylaşanannesin o zaman benimle paylaşmak zorundasın. Paylaştığın tek şey de yararlı bilgiler olmalı.’’ diyen çok bilmiş arkadaşlara. Ben her bir öneri, tavsiye, fikir yazdığımda nasıl her defasında ‘’Konunun uzmanı değilim, deneyim paylaşıyorum’’ diye altını çize çize sizlere beyan ediyorsam sizler de bunu unutmadan bana bir şirketin elemanı değil normal bir insan, bir anne olarak yaklaşmak durumundasınız. Beğenmiyor musunuz? O zaman takibi bırakırsınız, net açık…

Bir şey tartışılacaksa sonuna kadar tartışalım. Eleştirilerinize de yine sonuna kadar açığım! Bana ‘’Yanlış yapmışsın’’ diyen insana minnet duyarım; fakat ‘’Sen zaten yanlış yapacak bir insana benziyorsun’’ ön yargısıyla yaklaşan insanı da hemen tanırım. Neyin kalp kırmak için düzmece bir yorum olduğunu da (ki çoğu yorum yapan hesap ta yeni açılmış bir hesap oluyor ne hikmetse!) anlayabilecek zeka seviyesinde bir insanım.

Kavgalarla takipçi sayısını artıracak bir nitelikte olmadığım ve genel yapı itibariyle bu tarz tutumlardan bizzat kendim utandığım için son defa: RİCA EDİYORUM(!)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder