30 Mart 2015 Pazartesi

Hani Bir Şey Özlersin Ya Bazen... İşte Öyle Bir Şey!


Bir hediye aldık iki hafta önce.

Figis markası Efe’ye ve dolaylı olarak bana ve eşimeJ siyah,yeşil zeytin ve özel zeytinyağları yollamış.

Ben Akçay’lıyım. Daha doğrusu annem Akçay’lı ama her zaman oraya ait hissetmişimdir kendimi. Zeytin önemlidir bu sebeple bizim için. Zeytine puan vermek öyle supermarket zeytinlerini tadıp kötüsünün iyisini seçmek değildir. Tam olarak anlatamam doğru zeytinin tadını ama doğru oldu mu o zeytin ve yağ ‘’Ben buradayım’’ diye fısıldar kulağınıza hatta şöyle bir içinizi de titretir (aşk gibi bir şey yani J). O yüzden ne yalan söyleyeyim çok eleştirel bir şekilde açtım paketlerini. Yine aynı duygularla  tattım.

Sonuç mu?

Muazzam!

Ben zeytinin sadece güzel tadı olanını değil doğalını da tadarak anlayabilen bir insanımdır ve çekinmeden söyleyebilirim ki figisolive zeytinleri doğal doğal bir esintiyle geldi evimize. Salataya koyduğumuz zeytinyağı salatada kaybolmadı, salata arka plana da düşmedi, bir ahenk yakaladılar birlikte tam istediğim gibi, tam özlediğim gibi.

‘’… Bu tadın sırrını araştırdığımda; Kaz Dağları’nın eteklerinde yetişen zeytinden üretilen yağlar olduğunu öğrendim. Neden bu tadı sadece o yöreye giden insanlar tatsın diye kendime sorduğumda; sizlere bu hizmeti vermeye, bu tadı ayağınıza getirmeye karar verdim….’’ diye anlatıyor markanın sahibi.

Ben kendilerine teşekkür ediyorum. O yörelerin an itibariyle büyük şehir market hayatına sıkışmış bir insan olarak bana ‘’ev’’imin tadını hatırlattıkları için.

Çocuklarımıza yedirdiğimiz her şey çok çok önemli! Bunu defalarca vurguluyorum yazılarımda, paylaşımlarımda. Bu tarz markaları ve ürettiklerini gördükçe oğluma sunabileceğim doğal beslenme inancım da artıyor.

Sitelerini bir ziyaret edin hatta bir iki sipariş verin bu farkı deneyimleyin isterim

Web sitesi:


Instagramdan takip için
 
@figisolive


Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, kekik çeşnili zeytinyağı bir efsane!


Afiyet olsun!

 

Paylasananne
 
Not: E biraz Efe videosu da izleyelim bu vesileyle :)
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder